Ženský pohled na lásku

Žena vnitřně potřebuje být okukována a oceňována muži. "Líbit se" je jedním ze zdrojů jejího sebepotvrzení a sebevědomí. A nezáleží na jejím věku a vzdělání. Generace našich seniorek je však svázána přísnou výchovou svých matek, kdy jakékoli otevřené projevy o svých touhách, neřkuli přiznání o touze milovat a být milována, žena musela zasunout hluboko do svého podvědomí, neboť puritánské okolí by se o ní mohlo vyjadřovat jako o potvoře nebo ............


Jak rozumím slovům slavné francouzské spisovatelky, F. Saganové, která osobitě říká: "Je věk, ve kterém musí být žena krásná, aby byla milována. A pak přijde čas, kdy musí být milována, aby byla krásná".


Zažité stereotypy, že ženy musí být upejpavé a muži dobývající, neprospívají všem těm, kteří to mají přirozeně jinak. Ženy by se kolikrát rády k sexuální touze přiznaly otevřeněji a muži by zas nemuseli luštit, je-li odmítnutí opravdové, nebo je-li to další skrytá výzva.


Čím víc toho budeme vědět o sexualitě žen, tím líp. Čím svobodněji ženy budou moci projevovat své sexuální touhy a potřeby, tím ještě líp.


Chceš-li být milován, miluj. Nezapomeň, že láska se dává, láska se nebere.


Jiřina H.
Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.