Klub v médiích

Jarní notování s Klubem Remedium

 

V Klubu je teď opravdu živo, zvlášť po nastartování jarního cyklu jazykových, počítačových a pohybových kurzů. V obohacování života seniorů patří neziskový Klub Remedium v Táboritské ulici na Praze 3 k trvalkám. Vedle těchto kurzových počinů připravují v Klubu i výjimečnější akce, jimiž o sobě Klub chce dát vědět i mimo svou základnu.

?Na počátku března jsme otevřeli výstavu obrazů účastníků našich ARTE dílen v novém Komunitním centru v Husitské ulici, kde k tomu zazněla i klasika v podání úžasné klavíristky paní Daniely Čapkové,? říká Helena Kubů, programová manažerka.

Mezitím už zrála podoba nového typu pořadu, který Klub chystá na podvečer 23. dubna do sálku Informačního centra Prahy 3 na nám. Jiřího z Poděbrad. Půjde o pestré pásmo, které pod názvem Jarní notování s Klubem Remedium, bude dárkem pro jeho aktivní seniory a pozvánkou pro ty, kdo ho ještě neznají. Již v čase příprav je jasné, že v okénku Naše hvězdy se na živo představí - třeba i s Kašpárkem a loupežníkem - protagonisté LouDkového divadélka Remedium. Diváci si zazpívají s klubovou harmonikářkou a veselými zpěváky, do programu se chystají s novými pozvánkami i Živé noviny Remedia a na závěr si domů každý návštěvník odnese dárek.

 

 

Klub Remedium sídlí na Praze 3 bezmála 20 let a s podporou Městské části Praha 3 a Magistrátu hlavního města Prahy nabízí seniorům vlídné ceny kurzů (60,- Kč za 70 minut kurzu) a bezplatné programy aktivizační služby. Ke Klubu patří i Divadelní spolek Proměna, který tvoří a hraje už patnáctou sezónu a narozeninovou oslavu plánuje na letošní podzim. ?Nejraději bych jim nadělila prostory na zkoušení, ty by moc potřebovali a taky dalšího seniora se zájmem o Thálii?, dodává k chystanému výročí Helena Kubů.

V Klubu jsou otevřené dveře pro všechny seniory od 9.00 do 18.00, v pátek do 16.00. (tel. 222712940, email: senior@remedium.cz ), web www.vstupujte.cz .

 

Remedium

Další odkazy

 

Zůstaňte v pohodě

Radniční noviny Prahy 3, 2021/02, str 21

 

V Remediu se na paměť nezapomíná

Radniční noviny Prahy 3, 2020/12, str 23

 

 

Probíhá týden trénování paměti

http://prahatv.eu/zpravy/praha/praha/4156/probiha-tyden-trenovani-pameti

 

Centrum aktivit pro seniory REMEDIUM

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166979-tyden-v-regionech-cechy/217411000390012-tyden-v-regionech/

 

Vítejte, senioři! ? magazín nejen pro naše starší posluchače

Čtyři ženy seniorského věku hrají o stárnutí. Čtyři ženy, různé zkušenosti a různé možnosti odpovědí.  Čtyři přístupy k životu, čtyři přístupy ke smrti. Seniorské ochotnické divadlo Proměna uvádí na jeviště vlastní autorskou hru Pozvi mne dál - s jemnou ironií a upřímností.
https://www.proglas.cz/program/detail-poradu/2017-03-15-09-30-00/

 

Vítejte, senioři! ? magazín nejen pro naše starší posluchače

V relaci Vítejte, senioři vyrazíme na návštěvu seniorského klubu Remedium na pražský Žižkov.

https://www.proglas.cz/program/detail-poradu/2017-03-29-09-30-00/

 

 


Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.