Invalidní vozíky Meyra: Lidský přístup a německá kvalita

Svobodu pohybu považujeme za zcela samozřejmou věc. Stačí se postavit na nohy a učinit pár kroků. Když nás tlačí čas, chůzi přeměníme v běh. Když chceme, radostně si poskočíme. Jen tak. Ale chůze, běh, dokonce ani postávání na místě není tak samozřejmé pro téměř dvě desítky tisíc lidí na invalidních vozících, kteří žijí na území České republiky. Ani oni ovšem nepřichází o svobodu pohybu, a to mimo jiné díky invalidním vozíkům společnosti Meyra.Kvalita prověřená desetiletími

Německá společnost vznikla již před více než 80 lety ve westfálském městečku Vlotho z iniciativy pana Wilhelma Meyera. Mladý zámečník se poprvé s postiženými setkal ve městě Bad Oeynhausen a v problematice omezené pohyblivosti spatřil své poslání. Rozhodl se zasvětit život pomoci imobilním lidem. Do České republiky vstoupila společnost Meyra v roce 1991. V té době už figurovala jako jeden z nejsilnějších hráčů ve svém oboru na světě.

Během let uplatňuje, zkvalitňuje a posiluje odbornost svých postupů při výrobě invalidních vozíků, ale také rehabilitačních pomůcek. Klade důraz na interdisciplinární přístup, proto spolupracuje se společnostmi z oblasti lékařství, lékaři, terapeuty, opatrovníky i samotnými tělesně postiženými jedinci. Neustálý dialog, konzultace a testování dává posléze vzniknout vysoce kvalitním, funkčním a efektivním pomůckám následujících heslo společnosti "Usnadníme lidem pohyb!"

Široké spektrum produktů Meyra dokáže pokrýt nejrůznější oblasti života osob s omezenou pohyblivostí. Vedle vlajkových produktů, čili invalidních vozíků, se Meyra věnuje produkci i jiných kompenzačních pomůcek, jež umožňují žít nezávisle na pomoci blízkých či asistentů. K nim se řadí vybavení do koupelen, na toalety, dále třeba chodítka či speciálně upravené nádobí.

Mezi nabízenými produkty lze rovněž nalézt nástroje pro rehabilitační cvičení a rekonvalescenční proces. Ty jsou určeny jak pacientům po nejrůznějších lékařských zákrocích, tak běžným uživatelům trpícím na bolesti zad, migrény plynoucí od krční páteře nebo milovníkům Pilates a dalších protahovacích či balančních cvičení.

 

Pomoc, podpora, motivace

Činnost společnosti Meyra však nespočívá pouze ve výrobě a prodeji produktů jako jsou invalidní vozíky a rehabilitační či kompenzační pomůcky pro zkvalitnění života osob s omezenou pohyblivostí. Meyra si uvědomuje, jak důležitá je pro imobilní jedince psychická pohoda, stejně tak podpora organizací, které se angažují v péči o indisponované osoby. Z toho důvodu se různými způsoby zapojuje do dobročinných projektů.

Jedním z posledních, na nichž se Meyra podílela, je projekt Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata. Díky finanční podpoře firmy a zpěvačky Lucie Bílé byly před Vánocemi do Telče dopraveny elektrické skútry pro seniory. Tento krok vlil elán do žil celkem třem obyvatelům domova pro seniory, kteří začali okamžitě plánovat, kam se vydají na svou první vyjížďku.

 

 

 

 

 

 

 

 


Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.