Cesty za odpočinkem i poznáním

Je to jen zdánlivý rozpor : cestovat - odpočívat a při tom ještě poznávat ?
S mojí ženou  jsme se zúčastnili několika akcí organizovaných REMEDIEM, kde zvýšená námaha, nebo chcete-li únava z cestování, byla naopak vyvážena zajímavými zážitky, poznáním a podle délky pobytu i příjemným odpočinkem a relaxací ?Při dlouhých zimních večerech, kdy nás neláká ani pohled z okna, natož vyjít ven do té sloty a televize také nic moc, rádi sáhneme po fotografiích a zavzpomínáme a snad i o to raději, když své zážitky můžeme sdělit i někomu druhému.
Tak třeba jarní Vídeň a v Albertinu výstava obrazů "Od Moneta až po Picassa", procházka po historické části města, parcích ... Stále je co objevovat a fotit - viz fotogalerie Remedium.

A druhý den? Procházka po historické části města Mikulova, prohlídka zámeckého parku a zámku, provázená zasvěceným výkladem a vzpomínkami místního pamětníka a rodáka, který se za svého mládí osobně setkal nejen s rodinou zámeckého pána, ale prožil zde období postupné rozpínavosti německé části a na druhé straně postupné likvidace židovské části, místního obyvatelstva, před počátkem druhé světové války.

Nezapomenutelné jsou i vzpomínky na krásný pobyt na prosluněných plážích u moře v chorvatské Vodici a výlet lodí do Šibeniku a dále po řece Krka do stejnojmenného národního parku.

No a pobyt na pláži z lávových kamínků a vyhřívat se na slunci sopečného ostrova Santorini nebo vyjížďka lodí po mořem zalité kaldeře - kráteru po největším sopečném výbuchu v historii lidstva, který způsobil zánik celé jedné civilizace - to jsou, bezesporu, pro nás ,suchozemce, zážitky opravdu na celý život....
Na adrese http://www.tamjsembyl.ic.cz/ najdete malé fotoreportáže z těchto cest. Přeji Vám, abyste se alespoň na chvíli, zprostředkovaně, přenesli pod blankytnou oblohu, kde slunce pálí, moře se vlní a starosti lidí jsou asi stejné,jako ty naše....

Hepnar ročník 1935

 

 

 

Zaujal Vás tento text? Chcete na něj reagovat? Pište na denik@vstupujte.cz


Tyto stránky provozuje občanské sdružení REMEDIUM Praha, Křišťanova 15, Praha 3 130 00, senior@remedium.cz.